مدیریت سبد سرمایه گذاری

مدیریت سبد سرمایه گذاری

نویسنده: 79297

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1398/3/28 10:59:02 تعداد بازدید: 10059

مدیریت سبد سرمایه گذاری

 

مدیریت سبد سرمایه گذاری هنر و علم تصمیم‌گیری در مورد سیاست های سرمایه‌گذاری، تطبیق سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به نگرش افراد، تخصیص سرمایه برای افراد و سازمان ها و موازنه کردن ریسک در برابر عملکرد سبد می باشد. مدیریت سبد به طور کامل در مورد تعیین نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در انتخاب سرمایه گذاری موفق تلاش می کند.


در مدیریت سبد سرمایه گذاری دو رویکرد استراتژیک وجود دارد :


استراتژی منفعل در این نوع استراتژی، به دلیل انکه نمی توان جریان آتی بازار و عملکرد قیمت سهام را پیش بینی کرد، هدف اصلی نزدیک کردن بازده پرتفوی به بازده شاخص موردنظر است. در این رویکرد خریده سهام بر مبنای معیار های مختلف انجام‌ می شود و تا پایان دوره سرمایه‌گذاری، حفظ می‌شود. بنابراین هیچ‌گونه فعالیت خریدوفروشی پس از ایجاد پرتفوی صورت نمی گیرد


استراتژی‌فعال : این استراتژی عمدتاً در جهت هماهنگی با پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت یا میان‌مدت بازار استفاده می شود. یعنی مدیر پرتفوی در حال خریدوفروش سهم است تا بتواند بازدهی سبد خود را بیش از بازدهی متوسط شاخص بازار برساند.


عناصر کلیدی مدیریت سبد سرمایه گذاری :


تخصیص دارایی: کلید مدیریت سبد سرمایه گذاری موثر، ترکیب بلند مدتی از دارایی‌ها می باشد. تخصیص دارایی به منظور بهینه سازی نسبت ریسک به پاداش سرمایه، سرمایه گذار می باشد که این هدف را از طریق تقسیم دارایی های پرتفوی بر اساس استراتژی های سرمایه گذار دنبال می‌کند. که شامل انواع مختلفی از دارایی ها مانند سهام، صندوق های سرمایه گذاری، وجه نقد، سپرده بانکی و... که سطوح ریسک و سودآوری مختلفی دارند، میباشد.


تنوع: مطمئن بودن در سرمایه گذاری، غیرممکن است و نمی توان به طور پیوسته برنده شدن یا بازنده شدن را پیش بینی کرد. بنابراین رویکرد محافظ کارانه ایجاد یک سبد سرمایه گذاری است که دارای تنوع گسترده ای از صنایع باشد. از آنجایی که دانستن این مسله بسیار دشوار است که کدام سرمایه گذاری بهتر از بقیه عمل می کند متنوع سازی با ثبت بازده تمامی بخش ها در طول زمان، نوسانات سبد سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

مقاله های پیشنهادی

هزینه فرصت

هنر و علم تصمیم‌گیری در مورد سیاست های سرمایه‌گذاری، تطبیق سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به نگرش افراد

ادامه مطلب

هوش مالی

هنر و علم تصمیم‌گیری در مورد سیاست های سرمایه‌گذاری، تطبیق سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به نگرش افراد

ادامه مطلب

راهکارهایی برای سرمایه گذاران

هنر و علم تصمیم‌گیری در مورد سیاست های سرمایه‌گذاری، تطبیق سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به نگرش افراد

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.


تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 7 الی 16
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.